1. Przejdź do menu
  2. Przejdź do treści
  3. Przejdź do stopki

Musimy zebrać 100 tys. podpisów!

Przypominamy o możliwości składania podpisów pod akcją „Szczepimy, bo myślimy”, którą wspiera Naczelna Izba Lekarska – więcej tutaj.

Chętnych zapraszamy do siedziby NIL na Sobieskiego 110 w Warszawie.


Apel pomysłodawców akcji:

Do końca kwietnia 2019 roku musimy zebrać 100 tys. podpisów popierających projekt naszej nowelizacji ustaw. W praktyce, po odliczeniu czasu potrzebnego na liczenie i sprawdzanie list, podpisy możemy zbierać do połowy kwietnia. 26.04.2019 musimy złożyć podpisane listy w biurze podawczym Sejmu. Dzięki pomocy Was wszystkich uda się to osiągnąć! Musimy jednak prosić o pomoc. Pomoc w informowaniu o naszej akcji i pomoc w zbieraniu podpisów.


JAKI JEST CEL AKCJI I KTO JĄ PROWADZI?

W związku z dynamicznie prowadzoną przez ruchy antyszczepionkowe kampanią dezinformacyjną, systematycznie rośnie liczba rodziców, którzy unikają szczepienia dzieci. Rośnie przez to zagrożenie epidemiami i powrotem dawno już niewidzianych lub sporadycznie spotykanych chorób, wraz z ich strasznymi powikłaniami. Współczesna nauka poradziła sobie z nimi za pomocą powszechnych szczepień. Ruchy antyszczepionkowe negują szczepienia, sieją strach i powodują rosnące zagrożenie - nie bez powodu WHO uznała je za jedno z dziesięciu największych zagrożeń dla zdrowia.

Postanowiliśmy temu przeciwdziałać. Działacz społeczny Robert Wagner oraz adwokat Marcin Kostka przygotowali projekt nowelizacji ustaw, który umożliwi samorządom wprowadzenie kryterium posiadania szczepień obowiązkowych, jako jednego z kryteriów punktowych podczas rekrutacji do żłobków i przedszkoli.Do tej pory samorządy nie mogły stosować takiego kryterium. Utworzono w tym celu Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej "Szczepimy, bo myślimy" i przygotowano konsultowany ze środowiskiem lekarskim i prawniczym pakiet nowelizacji ustaw.

Działamy na zasadzie pro publico bono, nie czerpiąc jakichkolwiek profitów z akcji, nie mając dofinansowania od firm i instytucji. Działamy po to, by wszystkim nam żyło się lepiej, by wszystkie dzieci były bezpieczniejsze...


GDZIE MOŻNA SIĘ DOWIEDZIEĆ WIĘCEJ O PROJEKCIE?

Nieustannie informujemy o naszym projekcie w mediach, na naszym FP na Facebooku i gdzie tylko możemy. 😊

Więcej informacji można uzyskać zadając nam pytania na FB, mailem, a także na stronie internetowej:

www.szczepimybomyslimy.pl

W tym tutaj: http://szczepimybomyslimy.pl/najczesciej-zadawane-pytania/

Znajduje się tam również pakiet materiałów, którymi można się posłużyć:


CO NALEŻY ZROBIĆ Z PODPISANYMI LISTAMI?

Najlepiej przesłać je pod adresem:

"Szczepimy, bo myślimy"
Dolnośląska Izba Lekarska
Kazimierza Wielkiego 45
50-077 Wrocław

Można je także dostarczyć do dowolnej z Okręgowych Izb Lekarskich oraz do Naczelnej Izby Lekarskiej (można również złożyć podpis osobiście na miejscu).


KTO NAS WSPIERA I POPIERA?

Popierają nas oficjalnie:

Opublikował: Alicja Szczypczyk

Data: 2019-03-28 10:23:46