1. Przejdź do menu
  2. Przejdź do treści
  3. Przejdź do stopki

Konferencja prasowa akcji "Dołącz do Paczki Puszatka"

9 stycznia 2020 r. o godz. 10:30 w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci przy ul. M. Kopernika 43 odbędzie się konferencja prasowa w ramach wspólnej akcji Naczelnej Izby Lekarskiej i Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych „Dołącz do Paczki Puszatka” – nieodpłatnym przekazaniu wysokiej jakości publikacji edukacyjnych dla dzieci oddziałom pediatrycznym w całej Polsce, które przyłączyły się do inicjatywy.

„Paczka Puszatka” to cykl wspierający edukację dzieci od najmłodszych lat. W paczkach znajdują się m.in. wycinanki, kolorowanki oraz zeszyty ćwiczeń i plansze, które pomagają w przygotowaniu do nauki czytania i pisania oraz rozwijają umiejętności myślenia matematycznego – wnioskowania, porównywania i liczenia.

Podczas konferencji Prezes NRL Andrzej Matyja i Prezes WSiP Jerzy Garlicki omówią inicjatywę oraz oficjalnie przekażą paczki Pani Dyrektor Izabeli Marcewicz-Jendrysik i Pacjentom Szpitala.

Akcja ma niezwykły walor edukacyjny i ma na celu nie tylko umilić czas przebywającym w placówkach medycznych najmłodszym pacjentom i ich opiekunom, ale także pozwolić chociażby na moment oderwać się od choroby i zmartwień z niej wynikających. Przekazane materiały mają być istotną pomocą w nauce przez zabawę i harmonijnym budowaniu gotowości szkolnej, a także przyczynić się do wsparcia procesu powrotu małych pacjentów do zdrowia.

Jeżeli są Państwo zainteresowani przyłączeniem się do naszej akcji, zapraszamy do kontaktu z p. Katarzyną Jędrasik (WSiP), tel.: +48 695 850 174, e-mail: paczkapuszatka@wsip.com.pl w celu dokonania formalności w terminie do 19 stycznia.

Opublikował: Alicja Szczypczyk

Data: 2020-01-08 16:38:17