1. Przejdź do menu
  2. Przejdź do treści
  3. Przejdź do stopki

NIL występuje do Ministerstwa Zdrowia o dofinansowanie dla lekarzy i lekarzy dentystów na potrzeby zakupu urządzeń i oprogramowania niezbędnego w procesie informatyzacji w medycynie

Wiceprezes NRL dr n. med. Krzysztof Madej zwrócił się do Ministra Zdrowia prof. dr hab. n. med. Łukasza Szumowskiego z wnioskiem o przyznanie wszystkim lekarzom i lekarzom dentystom wystawiającym zaświadczenia o niezdolności do pracy z powodu choroby dofinansowania na zakup urządzeń i oprogramowania informatycznego niezbędnego do wystawiania tych zaświadczeń w postaci elektronicznej. W piśmie zaapelowano także o wprowadzenie dla lekarzy i lekarzy dentystów takich samych ulg podatkowych, jakie planowane są dla aptek z tytułu zakupu sprzętu i oprogramowania informatycznego niezbędnego do przyłączenia się do Platformy P1.

W piśmie zwrócono uwagę, że lekarze i lekarze dentyści, wdrażający rozwiązania informatyczne do wystawiania elektronicznych zaświadczeń o niezdolności do pracy, e-skierowań, e-recept oraz elektronicznej dokumentacji medycznej, powinni mieć możliwość skorzystania z dofinansowania i ulg podatkowych na równych zasadach z innymi grupami zawodowymi.

Zapraszamy do zapoznania się z dołączoną kopią pisma.

Załączniki

Opublikował: Alicja Szczypczyk

Data: 2018-11-30 15:25:31